Menu Zamknij

Pyrzowice – miejsce w którym zatrzymał się czas

Spotting, wg. Wikipedii to hobby polegające na obserwowaniu i fotografowaniu obiektów związanych z komunikacją. Postanowiłem więc zostać spotterem, a celem podróży okazały się platformy lotniska PYRZOWICE. Do teraz mam ciarki.

W niedzielny, słoneczny poranek chwilę po śniadaniu otworzyłem mapę w telefonie w poszukiwaniu celu podróży. Kompletnie nie mając pomysłu co zrobić z takim pięknym dniem znalazłem słowo PYRZOWICE – lotnisko. Zapaliła mi się lampka, że można taki wypad połączyć z odkurzeniem aparatu. Pozostało przekonać Żonę !

O dziwo pomysł złapał i już 10 minut później jechaliśmy w stronę pierwszej w naszym życiu platformy spotterskiej oznaczonej numerem 09 !

Kilka pierwszych startów i nie trzeba nas było przekonywać do pozostania tam na dłużej. Piękne Słońce przyjemnie grzało, a każdy następny start przyprawiał o ciarki. Coś pięknego !

Mając smaka na lądowania wybraliśmy na platformę 27 w okolicach pasa odladzania. Jak się okazało był to jeszcze większy strzał w sedno. Piękne lądowania, samolot oczekujący na start, zapach paliwa startujących maszyn.

No cóż mam Wam powiedzieć, chyba mi się spodobało … resztę powiedzą fotki 😉 ENJOY !

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.