Menu Zamknij

Bieg wiosenny z Metą na Stadionie Śląskim

Czemu nie biegniesz ? Takie pytanie padało dziś najczęściej. Nie biegnę, bo mi się nie chcę odpowiadałem każdemu. Wolałem spróbować swoich sił po drugiej stronie barykady – w miejscu, które lubię najbardziej.

Zgodnie z informacją przesłaną do mnie przez Park Śląski stawiłem się w określonym czasie i miejscu po odbiór małej plakietki z napisem MEDIA. Ta mała tabliczka otwierała mi drogę na murawę Stadionu Śląskiego, a stamtąd już krótka droga do ładnych zdjęć. Tym razem nie działałem sam. Ja fociłem, a moja Małżonka obsługiwała kamerkę i próbowała wycisnąć z tego wydarzenia wszystkie soki 😉


W biegu wzięło udział 3500 ludzi. Możecie mi wierzyć, że to ogromna ilość nawet jak na takie miejsce jak Park Śląski. Sam start uczestników trwał prawie 4 minuty !

Trasa biegu to 10 km ścieżkami Parku Śląskiego. Start umiejscowiony na błoniach nieopodal Stadionu, a meta na nim samym. Pogoda dopisała, więc była szansa na zrobienie życiówki. Sporo osób wystartowało, ponieważ przyciągnęła ich sama meta. Widać to było zwłaszcza w miejscu, w którym robiłem zdjęcia. Biegacze zaraz za tunelem prowadzącym na murawę rozkładali ręce, szeroko się uśmiechali, robili sobie zdjęcia, przytulali się. Mnóstwo pozytywnej energii w jednym miejscu.

Zaczerpnąwszy języka wśród ludzi usłyszałem wyrazy zadowolenia i uznania dla Organizatorów. Pojawiały się wprawdzie niewielkie głosy, że ścieżki zbyt wąskie dla takiej ilości biegaczy, że meta za ciasna, ale patrząc na to na spokojnie, całkiem z boku uważam, że było dobrze 🙂

Mam nadzieję, że w przyszłym roku też będzie mi dane coś podziałać w ramach tegoż wydarzenia <3

A tutaj łapcie galerię z Facebook’a (1100 kadrów)  😉

https://www.facebook.com/pg/UzaleznionyOdRuchu/photos/?tab=album&album_id=829860897185594

 

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.