Menu Zamknij

PocketBook Touch Lux 3 Gold, moc i elegancja

Weź czytnik dobrej klasy, który dobrze się sprzedaje, dodaj mu kunsztu i elegancji wyrafinowanym kolorem i wypuść na rynek w jubileusz – dokładnie tak brzmi recepta na marketingowy strzał w dziesiątkę, którym PocketBook Touch Lux 3 Gold ma szansę zostać.

„Aby uczcić okrągłą rocznicę naszej działalności, zdecydowaliśmy się przygotować
niespodziankę w postaci czytnika PocketBook Touch Lux 3 Gold,” – mówi Maksym
Zhelezniak, Szef Działu Sprzedaży PocketBook S.A. na obszar Europy Środkowej i
Wschodniej. „Ten model, tworzony w oparciu o nasze najlepsze praktyki oraz z dbałością o
najwyższą jakość jest synonimem absolutnej swobody e-czytania. Spełnia najważniejsze
potrzeby użytkowników, a teraz pozyskał jeszcze dodatkowy atut w postaci unikalnego
koloru obudowy.”


Czytnik trafił w moje ręce po raz drugi. Wcześniejsza wersja w kolorze szarym, tym razem w wersji złotej. Oprócz koloru obudowy nie zauważyłem kompletnie żadnych różnic nie było to dla mnie żadnym zaskoczeniem, ponieważ sam Producent wcale nie ukrywa, że jedynym co różni te dwa urządzenia to tylko i wyłącznie kolor.

link do strony Producenta -> KLIK 

Samo urządzenie miałem okazję użytkować dość intensywnie przez około 2 tygodnie. Korzystałem przez ten czas z biblioteki Legimi, która umożliwia czytanie książek w ramach abonamentu bez konieczności kupowania każdej z osobna.

Bardzo czytelny ekran

To, za co ja uwielbiam ten czytnik, to ekran. 6 cali, dobra rozdzielczość i PODŚWIETLENIE, które muszę przyznać robi dobrą robotę. Uwielbiam czytać w łóżku, ale z reguły światło do późnych godzin nocnych przeszkadza Żonie, w tym przypadku jest idealnie, a do tego można regulować stopień jasności.

Kolejny element, który zasługuje na duży plus to samo wykonanie. Obudowa jest przyjemna w dotyku, dobrze leży w dłoni i jest całkiem odporna na uszkodzenia.

Bateria trzyma również bardzo dobrze, nie udało mi się go przez czas użytkowania zamęczyć – trzeba mieć świadomość w tym przypadku, że na czas pracy baterii będzie miało wpływ podświetlenie, włączone WiFi, więc to również trzeba mieć na uwadze podczas codziennego użytku.

W nocy jest równie czytelny jak w dzień.

Podsumowując  – PocketBook Touch Lux 3 Gold to bardzo dobry sprzęt dla ceniących sobie mobilność. Duży udział w pozytywnej opinii ma w moim przypadku podświetlanie, które mocno ułatwia życie i pozwala czytać w każdych warunkach.

PocketBook Touch Lux 3 Gold

9.5

Wygląd

10.0/10

Wytrzymałość

10.0/10

Wygoda użytkowania

10.0/10

Cena

8.0/10

Jakość

9.5/10

Plusy

  • Dobre wykonanie
  • Podświetlenie
  • Przyjemny w dotyku
  • Pojemny akumulator

Minusy

  • Odrobinę wysoka cena

1 komentarz

  1. ErykaBook

    Czytnik chyba najbardziej chwalony jeśli chodzi o tą firmę. Cena jakości do parametrów urządzenia jest naprawdę fajna. PocketBook Touch Lux 3 ma podświetlenie, dotykowy ekran i slot na kartę mikroSD. Fajna sprzęt w fajnej cenie :). A i do tego sporo kolorów bo aż 4 😀 Dla (dla kobiety) to naprawdę rewelacja :).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.