Menu Zamknij

Respro – walczymy ze smogiem – recenzja produktu

 Nie wiem, czy przewidziałem to, co będzie się działo w powietrzu, czy ktoś nade mną czuwa “tam u góry”, ale całkiem niedawno postanowiłem przetestować dla Was maskę antysmogową od Respro. Dokładnie to model Respro Ultralight.

Czym jest ta maska ?
Oprócz kosmicznego wyglądu posiada zaawansowane filtry, które zatrzymują szkodliwe cząsteczki przed wnikaniem do organizmu.

To, co dla mnie było najważniejsze, to wyłapywanie przez filtry cząstek PM 2,5, czyli tych, które potrafią wnikać do naszej krwi.

 

Maska jest dziecinnie prosta w użytkowaniu. Składamy wszystko w całość zgodnie z instrukcją, a założenie jej to już tylko kwestia zapięcia rzepa i voila.

 

Używałem jej podczas treningów rowerowych, biegowych i powiem Wam, że dość dobrze separuje od smrodów, po założeniu skutecznie odcinamy się od warunków zewnętrznych.

Jeżeli chodzi o wygodę noszenia – z tym również nie ma problemów. Przylega do twarzy, nie uciska, dobrze dopasowana będzie praktycznie nie zauważalna. Wersja, którą posiadam jest bardzo lekka i wykonana z niezwykle lekkiej i rozciągliwej siatki.

Filtry należy wymieniać, a interwał ich wymiany zależy od wybranego wariantu.

Sporo osób pytało mnie o komfort używania pod kątem ograniczenia oddychalności.

Maska nie blokuje całkowicie oddychania, to fakt.

Należy jednak pamiętać, że filtry mają wyłapywać śmieci z powietrza, więc logicznym jest, że oddech jest odrobinę ograniczony, warto na to zwrócić uwagę wybierając tę maskę do treningów biegowych.

Maska utrudni nam oddychanie podczas szybkich jednostek treningowych, jednak jak to mówią, “coś za coś” 😉
W mroźne dni Respro ma jeszcze jedną zaletę – skutecznie osłania twarz, a przez co chroni przed wdychaniem lodowatego powietrza.


Czy polecam maskę Respro ?
Tak, to dobry produkt, wysokiej jakości, skutecznie chroniący przed tym, do czego został zaprojektowany. Kupując warto poczytać specyfikacje różnych modeli i dobrać maskę odpowiednio do środowiska, w którym będziemy jej używali.

 

Maska Respro

8.4

Wygląd

10.0/10

Wytrzymałość

10.0/10

Wygoda użytkowania

7.0/10

Cena

5.0/10

Jakość

10.0/10

Plusy

  • Działa !
  • Dobrze leży

Minusy

  • Powoduje pocenie się
  • Stanowczo za droga !

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.