Menu Zamknij

Leśne Run on Tour – Czantoria 2016

Leśne Run, to nie tylko zawody biegowe, ale przede wszystkim ludzie, a dokładnie Ci, dla których to robimy. Idąc tym tokiem rozumowania postanowiliśmy zorganizować coś więcej niż tylko kilka razy do doku bieganie po tej samej trasie.

Padł pomysł na Czantorię zimową porą. Szybkie zapisy, 2 samochody i wszystko było gotowe. Pobudka o 4:50, śniadanko, naciągnięcie kilku warstw odzieży na siebie (a mówią, że tylko ogry mają warstwy). 5:30 zbiórka i radosna, 15-to osobowa grupa goni w góry – Beskidy !

Podzieliliśmy się na trzy grupy. Pierwsza poleciała grupa PRO, czyli tych, którzy chcieli trzymać mocne tempo. Środkowa grupa, czyli Ci, którzy biegli, ale nie tak szybko, oraz grupa gawędziarzy, którą dowodziłem ja 😉

Plan prosty. Start na Czantorię -> Mała Czantoria – Wielka Czantoria -> Soszów -> Wielki Stożek -> Dom.

Śnieg sięgał po łydki, po kolana, a czasem zapadaliśmy się po udo. Było niesamowicie. Ciężkie podejścia i szybkie zbiegi. Ślizgi, upadki, wywrotki. Cóż tam się działo. Wszystko w atmosferze radości, sympatycznych pogawędek. W każdym z punktów czekała na nas środkowa grupa i ruszaliśmy dalej.

Całość liczyła jak dla nas 20 km, czasowo wyszło 4 h, więc kawał czasu spędzony na podziwianiu pięknych widoków. Bosko ! 🙂 Złapałem bakcyla !

Pozytywnie !


Zostawię Wam kilka fotek, sami zobaczcie ! 🙂 1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.