Menu Zamknij

Być jak spartanin – Spartan UP ! – recenzja książki

Trafił w moje ręce egzemplarz książki “Być jak spartanin – Sprtan UP !” autora Joe De Sena – założyciela biegu Spartan Race.

Pierwsze moje skojarzenie, kiedy otrzymałem książkę –  będzie to poradnik ze zdjęciami pokazującymi jak przełożyć nogę przechodząc przez ścianę, albo jak się czołgać, żeby naszych pleców nie pociął drut kolczasty. Spotkało mnie jednak zaskoczenie. Pozycja nie jest poradnikiem. Znajdziemy w niej przede wszystkim historię powstania biegu Spartan Race. Dowiemy się co kierowało organizatorami, żeby zorganizować tak trudny bieg z przeszkodami.

O co chodzi z przewodnikiem ? W książce znajdziemy historie i opowieści twardych zawodników i na podstawie ich historii możemy nauczyć się walki i odpowiedniego, walecznego podejścia do przeszkód, ale nie tylko.

Co mnie osobiście pociąga w tego typu pozycjach ? Większość przypadków, opowieści, historii można zastosować w samym bieganiu – to oczywiste. Zmieniając odpowiednio zastosowanie porady doskonale sprawdzają się w życiu codziennym. Z drugiej strony jeżeli jesteśmy w stanie pokonać tak trudny bieg jak Spartan Race, to pokonamy wszystko !

Polecam lekturę, naprawdę warta trafienia do Waszej biblioteczki !
Premiera już 22 czerwca !

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.