Menu Zamknij

Termokubki – Outer, Mugsy, test

Uwielbiam kawę ! Uwielbiam nie tylko jej zdolność do pobudzania, ale też jej doskonały smak.

Kawa jest dobra tylko wtedy, gdy jest ciepła, tylko wtedy uwalnia swój aromat ! Dlatego też drugą rzeczą jaką lubię po kawie są kubki. Nigdy ich za wiele w moim domu, a dla wszelkiego rodzaju rozwiązań trzymających ciepło już zupełnie tracę głowę 😉

Do rzeczy 🙂
Na warsztat trafiły dwa kubki od Termokubki:
– Outer – granatowy – LINK
– Mugsy – kawowy – LINK

Jak wspomniałem wcześniej takie kubki lubię, więc wydawało mi się, że wiem jak się je użytkuje. Bo przecież co może być trudnego we właściwym używaniu kubka. A jednak ekipa sklepu uświadomiła mi, że jestem w błędzie. Tutaj –> LINK znalazłem informacje jak używać kubek, żeby jak najdłużej trzymał ciepło, oraz zimno, w zależności od preferencji :).

PIERWSZE WRAŻENIE

Solidne, porządne i dobrze wykonane ! Takie było moje wrażenie, kiedy otworzyłem przesyłkę. Wszystko dobrze spasowane, uszczelki dobrze siedzące na miejscu jednym słowem solidny produkt !

JAK PRZEBIEGAŁY TESTY ?!

Używałem kubków codziennie zarówno podczas zwykłego przebywania w domu, jak również w samochodzie podczas wyjazdów delegacyjnych.

TEMPERATURA – PARAMETRY VS. RZECZYWISTOŚĆ !W tym temacie dane techniczne nie odbiegają od rzeczywistości, a nawet jak dla mnie sprawdzają się lepiej niż w liczbach. Różnica między Outer, a Mugsy jest zauważalna, ale w moim odczuciu powodem jest inny sposób zamykania. Outer przez swoją zamykaną pokrywę lepiej izoluje od warunków zewnętrznych. W ten oto sposób kubki stojąc w domu doskonale zachowują wysoką temperaturę. Zgodnie z danymi napój zostaje gorący w przypadku kubka Outer po upływie 12h, a przypadku Mugsy po upływie 9h. ALE ! Tak jest jedno ale. Stojąc w domu napoje pozostały ciepłe, nawet po upływie 24 h. Wprawdzie nie był to wrzątek, ale jak dla mnie przyjemne ciepło, które daje komfort i aromat kawy 🙂 Super ! 🙂

Kubki jeździły też ze mną w delegację. Podróżowały w uchwycie na kubek w drzwiach samochodu. W takich warunkach również sprawdziły się dosyć dobrze. Pozostawione na noc w samochodzie, gdzie temperatura doszła do około -2 rano napój w kubku pozostał wyczuwalnie cieplejszy niż otoczenie, gdzie woda pozostawiona w butelce zwyczajnie zaczęła zamarzać !

Co dosyć ważne jeżeli mówimy o trzymaniu temperatury, obydwa testowane kubki nie nagrzewały się z zewnątrz.INNE PLUSY !

To co dla mnie jest mocno zauważalnym plusem, to szczelność. Kubki nie przeciekają nawet w przypadku odwrócenia ich do góry dnem. Zaworek zabezpieczający dba jednak o to, żeby nagromadzona w środku para i gorące powietrze nie spowodowały rozsadzenia kubka.


PODSUMOWANIE

Podsumowując całość, kubki doskonale wykonane, trzymające temperaturę, czyli posiadające wszystkie cechy, które powinny posiadać. Czy polecam ? Dodam tylko, że nie rozstaję się z nimi !
Polecam 🙂 A resztę zobaczycie na fotkach !

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.