Menu Zamknij

PocketBook Sense – czytnik dla wymagających – test, opis, opinia, zdjęcia

Oprócz uprawiania sportu i dbania o codzienną aktywność lubię oddać się wieczorami przyjemnej lekturze.

W ten oto sposób kiedy tylko zakwasy dokuczają za mocno można przenieść się w inny świat i zrelaksować przy filiżance dobrej kawy.

Lubię czuć zapach farby drukarskiej, słyszeć dźwięk przewracanych kartek … Ale … no właśnie, przekonałem się też do urządzeń, które zastępują właśnie takie papierowe wydanie.

Czym jest czytnik e-book’ów? 


Tak na chłopski rozum, to urządzenie, które umożliwia czytanie książek w komfortowy sposób. Wyposażone w ekran naśladujący papier t.zw. e-ink nie męczą wzroku. Są przede wszystkim mniejsze, poręczniejsze i pozwalają zabrać ze sobą w podróż nawet najcięższą książkę. Tyle teorii !

Czym różni się PocketBook SENSE od innych tego typu urządzeń ? 


Czytników używam z powodzeniem już dobre 3 lata. Tym bardziej cieszyłem się, że będę mógł przetestować urządzenie dużo bardziej rozwinięte technologicznie niż moja zabawka. Przede wszystkim posiada dotykowy ekran, wyposażony w możliwość pracy kilkoma palcami, np. przy powiększaniu strony – REWELACJA !

Następny wielki plus, to podświetlenie. Pozwala czytać w ciemnościach, a do tego nie męczy wzroku. Dalej lektura jest komfortowa, a przy okazji nie musimy świecić lampy, budząc domowników dookoła. Wspominając o tej funkcji nie można nie wspomnieć o automatycznej regulacji jego natężenia. Czytnik w swojej górnej części ma “oko”, które sprawdza jasność otoczenia i dostosowuje jasność do panujących warunków – SUPER !

PocketBook Sense, to nie tylko czytnik. Znajdziemy tam WiFi, przeglądarkę zdjęć, kalkulatot, notatnik, Sudoku i wiele innych rzeczy, które można wykorzystać w przerwie między lekturami.
Pełną specyfikację urządzenia znajdziecie na stronie Producenta: TUTAJ

Wymiary urządzenia też działają na jego korzyść. Doskonale leży w dłoni. Spokojnie możemy obsługiwać go jedną dłonią. Dodatkowo na jego tyle znajdziemy fizyczne przyciski umożliwiające przewijanie stron bez konieczności dotykania ekranu. 

Bateria trzyma rewelacyjnie, zgodnie ze specyfikacją Producenta. Samo urządzenie działa płynnie i nie sprawia kłopotów w obsłudze. Sam interfejs jest dość intuicyjny. 
PODSUMOWANIE
PocketBook Sense w moim odczuciu to dobrze wykonane urządzenie w rozsądnej cenie. Mały, wygodny z czytelnym ekranem i dobrą baterią. Posiada wszystko to, co powinien posiadać czytnik, a dodatkowe podświetlenie, dotykowy ekran i intuicyjny interfejs działają tylko na plus. Szczerze polecam, sam zamierzam go zakupić !
Gdybyście się jeszcze wahali, poniżej więcej zdjęć urządzenia: 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.