Menu Zamknij

SOLEUS – test, zdjęcia, opinia

SOLEUS – cóż to jest ? 
Takie właśnie pytanie nasunęło mi się, kiedy przeczytałem gdzieś w czeluściach internetu, że coś takiego istnieje, a nawet posiada GPS. Szybka analiza rynku i już wiem, że można go dostać w niewielkiej cenie. Szybki myk i zegarek wpadł w moje łapska do przetestowania. 

Pierwsze wrażenie stosunkowo pozytywne. DObrze wykonany, chociaż te guziczki, trochę jak w zabawce. No ale nie czepiajmy się. Ogólnie designem nawiązuje do 110 – tki znanego producenta 🙂

Ogólnie nie sprawił mi większych problemów podczas użytkowania. GPS czasem zamulił, ale w większości przypadków łapał dość szybko. W czasie treningów nie zrywał połączenia. Duże, czytelne cyfry, wygoda obsługi, ogólnie na plus. Na ręku leży dobrze, nie przeszkadza, a to również ważne. Dobrze prezentował się nawet na szczupłej, damskiej ręce.

Bateria trzyma dość długo. Wydaje mi się, że 8h spokojnie wytrzyma, a to sporo, jak na tą półkę cenową !

Zgrywanie treningów. Tutaj mam spore zastrzeżenia. Klips dość spory, co generalnie mi nie przeszkadza. Mógłby być mniejszy … ale nie czepiam się. Oprogramowanie … instaluje się 20 minut i w zamian dostajemy dziecinnie prosty panel, z tabelką, w której odczytujemy który trening został wysłany, a który można, wysłać do Strava. Tak, łączy się tylko z tą platformą, bez możliwości zmiany. Udało mi się w czasie testów zgubić dwa treningi, co nie zdarzyło mi się jeszcze w żadnym testowanym zegarku. Jak dla mnie spory minus za oprogramowanie i brak możliwości integracji z Endomondo.

Dokładność GPS również mnie nie zachwyciła. Na tej samej trasie dom – praca przy jeździe na rowerze potrafił wskazywać między 14,6 km, a 15,5 km, co generalnie jak dla mnie było do przyjęcia tylko przy kompromisie uprawiania sportu z telefonem, nie z zegarkiem.

 PODSUMOWANIE

Generalnie Soleus w tym modelu postawił na niską cenę. Cena i jakość wykonania w tym przypadku są na bardzo dobrym poziomie. Produkt sprawia wrażenie solidnego i przyjemnego w obcowaniu. Niestety w moim odczuciu należy mu się jeszcze nieco dopieszczenia w kwestii technicznej. Jeżeli chodzi o moje zdanie na jego temat, to polecę go osobom, które nie potrzebują wodotrysków, a dokładność telefonu i uruchomionego Endomondo całkowicie im wystarcza. Długi czas działania baterii również przemówi na jego korzyść i podbuduje go trochę w moim rankingu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.