Menu Zamknij

Enigma Escape Room – relacja z wizyty

… i kiedy drzwi zostaną za Wami zamknięte możecie liczyć wyłącznie na siebie … 
    … macie tylko 60 minut, aby znaleźć rozwiązanie zadania, odszukać klucza i się wydostać … 
         … mrok wcale Wam tego nie ułatwi … 

       Jako, że moje życie to nie tylko sport, ale coraz dziwniejsze pasje i zajęcia trafiliśmy na Enigma Escape Rooms w Katowicach. Nie wiedzieliśmy szczerze czego się spodziewać, nigdy nie braliśmy w czymś takim udziału. Odnalezienie miejscówki nie sprawiło żadnego kłopotu, a to już plus !

       Przywitała nas przesympatyczna Właścicielka. Porozmawialiśmy chwilę na temat proponowanych przez Enigmę atrakcji.

      Do naszej dyspozycji są 2 pokoje o różnych poziomach trudności. Więcej o nich znajdziecie TUTAJ. W niedalekiej przyszłości ( może już w okolicach września) uda się otworzyć trzeci pokój. Niestety nie udało mi się pociągnąć rozmówców za język i nie chcieli niczego zdradzić. Dowiedziałem się tylko, że będzie to coś wyjątkowego. Pozostaje nam tylko czekać !

Zagadka NA TROPIE nadaje się również dla dzieciaków. Zostają wtedy dołożone specjalne zagadki tak, aby nasze pociechy również czerpały radość z zabawy ! kolejny plus !


Zagraniczni goście ? Jasne 😉 Wersja po angielsku również się znajdzie !

Myślicie, że to tylko prosta zabawa i każdemu udaje się wyjść ? Tutaj Was zadziwię, bo sporo osób zostaje uwięzionych i ich dusza na zawsze pozostaje własnością pokoju …


WCHODZIMY ! 

        Na początku rozgrywki zostajemy poinformowani o zasadach poruszania się w pokoju gry. Nie przesuwamy mebli, nie rozbieramy elementów wyposażenia. Generalnie wszystko, co jest przydatne i może nam pomóc w wydostaniu się z pułapki pozwala się łatwo wyciągnąć. Przed wejściem otrzymaliśmy podpowiedź, że 2 + 2 wbrew pozorom nie koniecznie jest 4. Dopóki nie zaczęła się zabawa nie do końca to rozumieliśmy … nasz punkt widzenia zmieniał się wraz z upływającym w pokoju czasem … nic nie było tym na co wygląda … 

        Niestety nic więcej nie mogę Wam powiedzieć. Podpisałem cyrograf z diabłem, gdy zdradzę Wam coś więcej ten przyjdzie po moją duszę i już na wieki zostanę uwięziony w pokoju utrudniając Wam wyjście z niego … ( a tak całkiem poważnie, to szkoda psuć zabawę innym 😉 )

Udało nam się wyjść 10 minut przed czasem, ale rozgrywka wymagała zmiany sposoby myślenia i solidnego główkowania, żeby to się udało … Do ostatniej chwili byłem pewny, że raczej się to nie uda ! 

PODSUMOWUJĄC !

           Rewelacyjna zabawa zarówno dla małych, jak i dużych fanów gier tego typu. Znajdziemy elementy logicznych łamigłówek, ale fani schowków, skrytek i tajemnic również znajdą tutaj coś dla siebie. I wiecie co ? Planujemy tam wrócić … złamiemy zagadkę celi ! Świetny sposób na spędzenie czasu ze znajomymi !

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.