Menu Zamknij

Biegi Długodystansowe – recenzja książki

 Książka “Biegi długodystansowe” to pozycja warta przeczytania zarówno dla początkującego, jak również zaawansowanego biegacza.

W kolejnych rozdziałach znajdziemy nie tylko suche plany treningowe, ale także zestawy ćwiczeń rozciągających, rozluźniających, wzmacniających siłę.


Autorzy podeszli do tematu bardzo profesjonalnie i logicznie dzieląc książkę w taki sposób, aby każdy znalazł sobie to, co może go interesować.

Pierwsze rozdziały to podstawowe informacje nt. sposobów obliczania tętna, rodzajów stref treningu, aż po odzież, obuwie i odżywianie.

Nieco dalej znajdziemy informacje o rodzajach biegu, podzielone pod kątem intensywności. Zagłębiając się w lekturze znajdujemy też plany treningowe na 10 km, oraz półmaraton. Maraton rozpisano z podziałem na kilka czasów od początkującego aż do czasu 3:15.

Autorzy poruszają kwestię przygotowania fizycznego, psychicznego, wspominają jak się odżywiać przed, w czasie, oraz po samym Maratonie.

PODSUMOWANIE

“Biegi długodystansowe” to pozycja, którą warto przeczytać. Pozwala ukierunkować i ułożyć wiedzę, którą często posiadamy, ale nie wiemy jak jej używać. 
Książkę znajdziecie w księgarni wysyłkowej www.sportowaksiazka.pl

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.