Menu Zamknij

Termos activiTea – test

W ramach cyklu Napędzany Yerbą i testów sprzętu na blogu od Firmy Czajnikowy.pl otrzymałem do przetestowania termos activiTEA.

Termos, zaparzacz, wszystko w jednym, tak na początek w skrócie można określić otrzymany sprzęt. Pojemność to 330 ml, czyli praktycznie mówiąc pojemność jednego kubka.

Szczerze powiem, że pierwszy raz coś takiego widziałem, więc tym bardziej zapraszam do lektury.

BUDOWA: 

Zestaw składa się ze szklanego, a dokładnie wykonanego ze szkła żaroodpornego termosu, czyli części właściwej. Naczynie jest dość ciekawe, bo złożone z dwóch warstw. Dzięki takiej budowie i odizolowaniu napoju od warunków zewnętrznych naczynie potrafi utrzymać temperaturę – zimną, lub ciepłą.

Nakrętka składa się z trzech części: mocowania do sitka z paskiem, sitka ze stali nierdzewnej, oraz nakrętki, która spełnia nie tylko tą rolę, ale o tym nieco niżej.

Po złożeniu naczynia w całość otrzymujemy zgrabny termos nieco większy niż kubek, a przez to bardzo poręczny i praktyczny do schowania.

Termos posiada parciany pasek, który pozwoli mieć naczynie zawsze przy sobie.

Podwójne szkło powoduje, że naczynie jest chłodniejsze niż wlana do niego ciecz, co umożliwia swobodne używanie i korzystanie zeń, jak z kubka.

PARZENIE:

Aby zaparzyć swoją ulubioną herbatę należy rozłożyć termos na części pierwsze, lub zostawić sitko na szklanym naczyniu.

Mnie było wygodnie w ten sposób, bo przed nałożeniem miałem możliwość strząchnięcia tego, co było zbyt sypkie i przeszło przez sitko.

Do sitka wsypujemy susz, w moim przypadku była to moja ulubiona Yerba Mate IQ.

Do naczynia wlewamy wodę o odpowiedniej temperaturze, w zależności od rodzaju naparu.

Całość skręcamy razem i …..

….. i właśnie w tym momencie do akcji wchodzi wspomniana przeze mnie pokrywka spełniająca nie tylko rolę przykrycia.

Aby “uruchomić” zaparzanie należy odwrócić naczynie do góry dnem i zostawić, aż do nabrania przez napar odpowiedniej mocy i koloru.

Napar możemy przelać do kubka, lub pić bezpośrednio z naczynia.

                               SMACZNEGO ! 

PODSUMOWANIE:


Termos dość ciekawy i wygodny w użytkowaniu. Bardzo fajnie sprawdza się w domu i w pracy przed komputerem, gdzie często zdarza nam się zapomnieć,  o przygotowanym naparze. Trzyma ciepło ponad 2h, więc wynik jest dość przyzwoity. Czyszczenie również jest wygodne, całość pozwala się łatwo rozłożyć i umyć zarówno ręcznie, jak również w zmywarce. Dzięki niemu nie musisz nosić ze sobą zaparzacza, kubka, termosu, od dziś masz wszystko to w jednym urządzeniu. Mogę szczerze polecić !.

Termos ActiviTEA dostarczył do testów polski dystrybutor marki Adagio, firma Czajnikowy.pl

1 komentarz

  1. Mateusz

    Cześć.

    Właśnie szukam termosu do zaparzania, ale widzę, że te termosy mają zbyt spore dziurki i nie są zbyt dobre do zaparzania kawy, herbaty czy ziół.
    Cena zbyt wysoka jak za takie słabe sitko z takimi dużymi dziurami. Ktoś chyba nie pomyślał.
    pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.