Menu Zamknij

Okulary sportowe Solano SP 20044 C – test

Jakiś czas temu dzięki uprzejmości firmy Solano trafiły w moje ręce okulary sportowe model SP 20044 C. 
Okularki, które bardzo cenię i lubię ten typ. Posiadają wymienne szkła w trzech kolorach. Dlatego też ucieszyła mnie bardzo informacja o ich otrzymaniu. 
PIERWSZE WRAŻENIA:
Okularki dość dobrze dopasowane do twarzy. Wygodne, dość mocno opinające. Dzięki noskom bardzo wygodnie leżą i nie spadają, nawet przy mocno spoconej skórze. Są lekkie, dzięki czemu po jakimś czasie zapominamy, że mamy je założone. 
SZKŁA: 
W zestawie otrzymujemy 3 rodzaje szkieł. 
Ciemne – z filtrami UV. Idealnie nadają się do używania w słoneczne dni. Niestety ten model nie posiada polaryzacji, którą bardzo lubię i cenię w okularach. Jednak mimo jej braku zastosowane filtry powodują, że przejrzystość tych okularów jest nietypowa i bardzo dobrze patrzy się przez te szkła. Nie potrafię tego wyjaśnić, ale mnie odpowiadają. 
Żółte – rozjaśniające. Idealnie nadają się do poruszania w pochmurne dni. Doskonale rozjaśniają i poprawiają widzenie w gorszą pogodę. 
Białe – bez koloru, idealnie nadają się jako szkła ochronne np. podczas jazdy na rowerze w nocy. 


WARUNKI TESTÓW: 
“Poligonem” dla moich testów jest moje życie codzienne, które związane jest z dość dużą aktywnością fizyczną. Sprawdzałem je zarówno w trakcie treningów biegowych, zawodów biegowych, jeżdżenia na rowerze, chodzenia po górach, korzystania z basenu. 
Muszę przyznać, że byłem pozytywnie zaskoczony ich wygodą w codziennym użytkowaniu. Dostrzegałem ją zwłaszcza podczas zawodów biegowych, ponieważ od dłuższego czasu nie potrafiłem znaleźć okularów, które byłyby dopasowane i nie przeszkadzały. Solano takie właśnie są. 
Na rowerze również sprawdzają się doskonale. Zarówno w słoneczne dni, jak również w pochmurne, oraz w nocy. Nie wyobrażam sobie jazdy na rowerze bez okularów. Dzięki wymiennym szkłom i wygodnemu etui jest możliwość szybkiej zmiany koloru. 
Równie dobrze sprawdzają się w górach i podczas innych aktywności, których opisywanie nie miałoby końca 🙂 
PODSUMOWANIE:
Jeżeli szukasz wygodnych, uniwersalnych okularów w rozsądnej cenie polecam ten model. Lekkość, wygoda, dobre dopasowanie sprawiają, że okulary są warte swojej ceny. 

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.