Menu Zamknij

Koszulka funkcyjna – Lidl / Crivit – Test

Jakiś czas temu w moje ręce trafiła koszulka funkcyjna Firmy Crivit, sprzedawana w naszej ulubionej sieci sklepów Lidl. Szczerze powiem, że byłem dość sceptycznie nastawiony do tego produktu, ponieważ jeszcze nie spotkałem na mojej drodze produktu termoaktywnego, albo innego tego typu wynalazku, który spełniłby moje oczekiwania.

Na pudełku wyczytać możemy, że posiada systemy odprowadzania potu, rozprowadzania wody w celu polepszenia komfortu ćwiczeń, systemy podtrzymywania mięśni e.c.t.

Ta, jasne – pomyślałem, patrząc na cenę.

Pierwsze wrażenie po wyjęciu z pudełka było dość pozytywne. Wykonana z dobrego materiału, przyjemnego dla skóry, całkiem miękkiego i delikatnego.

Może jednak – pomyślałem i pobiegłem się przebrać …

 Koszulka dość mocno przylega do ciała. W pierwszym momencie nie odczuwałem różnicy w stosunku do zwykłych podkoszulków. Im dłużej jednak w niej chodziłem, tym mocniej czułem rzeczone strefy wentylacyjne, odprowadzania potu e.c.t.

Producent twierdzi, że koszulka służy głównie do treningów “indoor”, ja jednak postanowiłem potraktować ją jako pierwszą warstwę do biegania.

Korzystając, że już ją ubrałem wyszedłem i pobiegłem.

Odczucia w trakcie całego treningu pozytywne. Nie uwiera, nie obciera, a co ciekawe – faktycznie odprowadza pot, albo przynajmniej takie daje wrażenie. Pomimo świecącego słoneczka, dość szybkiego biegu komfort termiczny ciała mogę ocenić jako zadowalający.

Przez cały bieg miałem wrażenie, że nie jestem spocony, wręcz miałem odczucie świeżości i przepływu powietrza.

Szczerze powiem, że byłem zaskoczony dość mocno.

A jak po treningu zapytacie ? 
Po treningu wrażenia jeszcze bardziej pozytywne. Koszulka pozostała stosunkowo sucha. Nie powiem, że całkowicie, jednak było to ledwo odczuwalne. Dodatkowym zaskoczeniem było to, że koszulka nie miała przykrego zapachu, jak to bywało w przypadku innych koszulek, które miałem okazję nosić na treningach.

Ogólnie produkt całkiem udany.

Podsumowanie: 

Jak wspomniałem na początku byłem nastawiony sceptycznie. Lidl wraz z Firmą Crivit zaskoczyły mnie bardzo pozytywnie zarówno funkcjonalnością koszulki, jak również jej wykonaniem. Jeżeli weźmiemy pod uwagę również cenę (ok. 35 zł) otrzymamy całkiem dobre połączenie jakości i ceny, które sprawdzą się nie tylko na siłowni, ale podczas biegów, wędrówek, jazdy na rolkach, e.c.t.

Mogę z czystym sumieniem polecić. ..

5 komentarzy

  1. Anonimowy

    Dzisiaj testowałem koszulkę z Lidla 🙂 wynik jak najbardziej pozytywny,było ok. +28 *C a ja byłem suchy……;)oprócz twarzy;) super- polecam i zapewne kupie drugą 😉

  2. Anonimowy

    Koszulka i kalesony z Lidla są super. Sprawdzają się dobrze przy pracy fizycznej. Polecam. Zaopatrzyłem się po teście w dwa dodatkowe komplety.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.