Menu Zamknij

Trening, a dystans , czyli nie lekceważ przeciwnika !

W sobotę wystartowałem w kolejnych zawodach.

Tym razem dla odpoczynku było to 4,5 km w ramach Festiwalu Biegowego w Zabrzu, organizowanego przez aktywnezabrze.pl
Nie przygotowywałem się jakoś specjalnie do biegu, nie zwracałem uwagi co jem przed imprezą. Wziąłem to “na lekko”, no bo przecież półmaraton przebiegłem, to 5 km nie zrobię ? 🙂 
Nic bardziej mylnego. … Stanąłem na starcie, w pierwszym rzędzie, bo przecież szybki jestem, przecież to tylko 4,5 km. 
3, 2, 1 Start. 
Skręt w prawo, rozpędówka … 200 m i czuję, ze nie utrzymam tempa. Im dalej, tym gorzej … brak oddechu, zimne powietrze … Słabo … Dobiegłem do mety, ale był to bolesny bieg. 
Ostatecznie skończyłem na 9/15 miejscu z czasem 20:21. Czyli generalnie kompromitacji nie było aż tak strasznej, jednak nie było to to, na co liczyłem 🙂 
Uważam, że z każdej porażki powinno się wyciągać naukę, tak w tym przypadku poczułem na własnej skórze, że nie należy lekceważyć przeciwnika !. A drugi wniosek, jaki podsunął mi Przemek, to, że nie można być dobrym we wszystkim. Albo biegi na długie dystanse, albo krótkie i szybkie. 
Ja stanowczo wybieram długie dystanse, jednak wolę wolno i długo. 

Przyszły tydzień ostatni bieg na 5 km (Europa Centralna), następne NIGDY mniej niż 10 km 😉 

1 komentarz

  1. Przemek Czuba

    Zgadza się. Doszedłem do takiego wniosku na samym początku przygody z bieganiem. Trening wytrzymałości i siły biegowej. Do tego biegi na zawodach minimum 10 km. Chyba, że jakiś wyjątek na cele zbożne. To zupełnie inny trening na 5 km. Trzeba szybkość trenować. Nie da się być specem na 5,10 i 21 km.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.