Menu Zamknij

Lampa rowerowa M-Wave Apollon 1.3 – test

        Z okazji imprezy Night Biking postanowiłem zaopatrzyć się w nowe oświetlenie do przodu, ponieważ to, które mam aktualnie powodowało, że widać mnie, ale ja nic nie widziałem.
Wybrałem się więc do sklepu z zamiarem taniego i dobrego zakupu 🙂

        Po długim przeglądaniu oferty wcale nie taniego oświetlenia wybór padł na latarkę M-Wave Apollon 1.3. Postanowiłem wydać max 50 zł., co powiem szczerze nie było łatwe, bo oświetlenie wcale nie jest takie tanie. Wśród kolejnych lampek, które tylko widać udało mi się wyłuskać sprzęt, dzięki któremu w moim mniemaniu ja miałem widzieć więcej.

Pierwsze wrażenia:
         Ogólnie sprzęt przypominał dużo droższe latarki z bardziej renomowanych firm. W zestawie komplet baterii, które od razu poszły do śmietnika na rzecz baterii alkalicznych. Pierwsze wrażenie po rozpakowaniu było dobre. Całość wykonana solidnie, uchwyt dość masywny. Obudowa latarki metalowa. Z przodu spora soczewka pod którą jak pisał producent dioda Cree o mocy 1W.

M-Wave Apollon 1.3
M-Wave Apollon 1.3

        Po zakupieniu baterii i odpaleniu zostałem pozytywnie zaskoczony, bo światło było dość intensywne. Montaż całości do kierownicy dziecinnie prosty. Śruba na zawiasie, dzięki czemu nie potrzeba żadnych narzędzi. W zestawie dwie gumy w przypadku cieńszej kierownicy. Całość po zamontowaniu trzyma się mocno i  sprawia wrażenie solidnego zestawu.

M-Wave Apollon 1.3

        Nie jestem specjalistą od lamp, producent też zbyt nie chwali się parametrami, powiem jednak, że lampa jest wystarczająca przynajmniej jak dla mnie.
       Miałem okazję porównać świecenie jej do droższego odpowiednika i jasność jest podobna z tą tylko różnicą, że jej droższy odpowiednik ma przy tej samej jasności szersze kąty.
Na zdjęciu widać sposób w jaki świeci opisywana lampa.

M-Wave Apollon 1.3

Podsumowanie:
       Za tą ceną lampa jak najbardziej opłacalna. Co do energożerności, to lampa przejechała już 2 nocne imprezy rowerowe i jeszcze świeci. Ogólnie uważam, że M-Wave Apollon 1.3 to dobry zakup 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.