Menu Zamknij

Test Pulsometru GeoNaute OnRhythm 300 coded

          W tym wpisie postanowiłem podzielić się z Wami uwagami nt. wspomnianego w tytule pulsometru GeoNaute OnRhythm 300 coded. Bardzo dużo osób trafia na mojego bloga w poszukiwaniu właśnie informacji nt. tego sprzętu, dlatego uznałem, że warto podzielić się odczuciami użytkowania tego zestawu.

          Urządzenie klasy na pewno niższej niż Garmin i Polar, ale również nie z najniższej półki. Sprzęt dostępny w sieciach sklepów Decathlon w cenie ok, 140 zł. Jest to sprzęt z głównej linii produktów niskobudżetowych, w tej kategorii chyba najtańszy pulsometr z kodowaniem sygnału pas – zegarek.        
          Odpowiednikiem z tej linii jest Kalenji CW 300 o podobnych parametrach i praktycznie identycznym wyglądzie. 
          Urządzenie produkcji firmy, która produkuje sprzęty pod marką Kalenji, Wedize e.c.t., czyli Oxyline

         Całe urządzenie otrzymujemy w estetycznym pudełku, które mnie osobiście przypadło do gustu.
Zestaw jest wyposażony w baterie, co umożliwia używanie go zaraz po wyjęciu z pudełka.

GeoNaute OnRhythm 300

W pudełku znaleźć możemy: 

– Instrukcję obsługi
– Pas piersiowy (kodowany)
– Pulsometr
– Gąbkę

           Wszystko zapakowane jest bardzo estetycznie, wszystkie elementy są umocowane wewnątrz pudełka, nic się nie przemieszcza, a poszczególne elementy oddzielone są przegródkami i zapakowane w woreczki foliowe

Instrukcja obsługi

GeoNaute OnRhythm 300
          Bardzo obszerna książeczka zawiera chyba wszystkie możliwe języki. Przedstawia poszczególne etapy konfiguracji zegarka, stref treningowych e.c.t. Samo urządzenie jest na tyle proste, że w 99% przypadków instrukcja jest tylko elementem wypełniającym pudełko. 
Kodowany pas napiersiowy
GeoNaute OnRhythm 300
          Wykonany z przyjemnego w dotyku plastiku. Całość mocowana jest za pomocą elastycznego paska przy użyciu zmyślnych zaczepów, które bardzo dobrze trzymają, są płaskie i nie uwierają. Sam pas jest regulowany.       Jego noszenie jest dość komfortowe, przynajmniej mojej trzymiesięcznej przygody z nim nigdy mi nie przeszkadzał. Bateria również trzyma dość dobrze i wytrzymała  na ten moment 3 miesiące regularnych treningów 3 x tyg. Pas odporny na zachlapania (1 atm.), więc raczej na basen go nie zabierzemy. 
Zegarek
GeoNaute OnRhythm 300
          Przyszedł czas na słów kilka o tym co najważniejsze, czyli samym zegarku, mózgu systemu. Wykonany jest na dość wysokim poziomie, podobnie jak pas z przyjemnego w dotyku plastiku, ale dodatkowo powleczonego powłoką przypominającą gumę. 
Wyświetlacz bardzo czytelny, umożliwia bardzo łatwy dostęp do informacji potrzebnych w czasie treningu. Całe urządzenie obsługiwane za pomocą czterech przycisków, które pozwalają na wygodną obsługę nawet w rękawiczkach. Całość wrażenia może lekko zepsuć pasek, który sprawia wrażenie nieco krótkiego, wręcz damskiego.
Funkcje
GeoNaute OnRhythm 300
          Ilość funkcji posiadanych przez jednostkę jest zadowalająca. 
          Umożliwia nam monitorowanie tętna z zaprogramowaną jedną strefą treningową. Umożliwia odczyt i monitorowanie tętna na podstawie samej jego wartości, jak również wartości procentowej. Urządzenie umożliwia też ustawienie strefy treningu w ustalonych ramach kcal/h. Monitorowanie odbywa się przy pomocy sygnałów dźwiękowych 1 pik za nisko, 2 piki za wysoko. 
          Zegarek potrafi zapamiętać jeden trening, którego zapis zaczyna się automatycznie po naciśnięciu przycisku START. 
         Otrzymujemy raport nt. tętna średniego, maksymalnego, czasu trwania, czasu przebywania w strefie treningowej, ilości spalonego tłuszczu. Całość podświetlana w kolorze jasno zielonym, bardzo czytelnie nawet podczas treningu. 
GeoNaute OnRhythm 300
          Tył zegarka zaślepiony metalową klapką z czterema śrubami. Zawiera podstawowe informacje nt. urządzenia. Jak całe urządzenie wykonana z wysokiej jakości materiału, nie powodującego uczuleń. Cała jednostka według danych producenta wytrzymuje do 5 atm zanurzenia, ale przy założeniu, że nie naciskamy przycisków, jednak jako, że pas nie jest wodoszczelny, to raczej na basenie nam się nie przyda. 
GeoNaute OnRhythm 300
          Na ręku prezentuje się dość dobrze, aczkolwiek pierwsze chwile były trochę nie wygodne, pasek jest dość sztywny. Po pierwszym tygodniu całość dopasowuje się do ręki i nosi się już całkiem przyjemnie. 
GeoNaute OnRhythm 300
          Urządzenie jest dość grube co nie przeszkadza podczas samych treningów, ale niestety utrudnia z korzystania z urządzenia na co dzień, jako zegarka. 
GeoNaute OnRhythm 300
          Zdjęcie pojawiło się już na blogu, ale przypomnę je ponownie, dla pokazania faktycznego odczytu tętna podczas treningu. 
Urządzenie pracuje dobrze nawet w niskich temperaturach. W czasie testowania miało już możliwość wykazania się przy temperaturze -10 stopni. Funkcjonowało doskonale, zaparowało dopiero po powrocie do ciepłego domu. 
Gąbka
GeoNaute OnRhythm 300
          Na koniec wspomniana wcześniej gąbka. Jaka gąbka jest każdy widzi. Domyślnie założony jest na niej zegarek w pudełku. Podczas używania doskonale sprawiła się jako improwizowany uchwyt na kierownicę rowerową. 
GeoNaute OnRhythm 300
          Zakładamy zegarek na kierownicy, jak na nadgarstku, a gąbką uzupełniamy brakującą przestrzeń. Całość trzyma się na tyle doskonale, że przestałem rozważać zakup uchwytu rowerowego do urządzenia. 
PODSUMOWANIE
         Urządzenie doskonale nadaje się dla początkujących biegaczy, oraz osób, które potrzebują podstawowych odczytów danych swojego organizmu. Producent twierdzi, że kodowanie zapewnia stabilny sygnał z czym mogę się zgodzić, ponieważ podczas trzymiesięcznego użytkowania nie udało mi się zgubić sygnału, bądź otrzymać “kosmicznych” wartości, które mogą trafić się w urządzeniach nie kodowanych. 
          Dokładności odczytów niestety nie miałem z czym porównać. Odczyty spoczynkowe zgadzały się ze stacjonarnym urządzeniem do pomiarów tętna. Odczyty są na tyle rzetelne, że na ich podstawie możemy określić postępy i zmęczenie organizmu podczas treningu. 
         
Plusy: 
– stosunkowo nieduży koszt
– dobry stosunek jakości do ceny 
– stabilne odczyty tętna
– odporność 
– istnieje możliwość rozszerzenia zestawu o moduł  danych do komputera (Cardio Connect)
– standardowe i łatwo dostępne baterie CR2032
Minusy: 
– trochę sztywny pasek 
– brak możliwości wymiany paska
– możliwość zapamiętania tylko jednego treningu.
WERDYKT
          Sprzęt idealny dla biegaczy początkujących i średnio-zaawansowanych. Brak takich funkcji jak np. krokomierz, możliwość definiowania kilku stref treningu, czy ograniczenie ilości zapamiętanych treningów do jednego może wykluczyć urządzenie z kręgu zainteresowań biegaczy zaawansowanych.           
         Patrząc jednak na cenę otrzymujemy urządzenie wysokiej jakości pozwalające kontrolować podstawowe parametry organizmu podczas treningu w sposób wystarczający do poznania jego zachowań.

Z uwagi na duże zainteresowanie instrukcją sprzętu wrzucam linka znalezionego na Google. Wprawdzie jest to instrukcja do Kalenji CW 300, ale funkcje są identyczne.

Instrukcja do pobrania TUTAJ

35 komentarzy

 1. Anonimowy

  Witam, czy da się go podłączyć pod jakieś urządzenia stacjonarne na siłce? Konkretnie myślę o sprzęcie TechnoGym. Mówiąc precyzyjniej, chodzi o to by przesłać pomiar tętna z pasa napiersiowego na wyświetlacz w rowerze lub vario?

 2. admin

  Gdzieś, kiedyś czytałem, że jest to do zrobienia. Nie mam niestety doświadczenia w tym temacie, ponieważ od jego nabycia nie korzystałem z takowych urządzeń.

 3. Anonimowy

  Obecnie w sklepach Decathlon dostępny jest model 310. Puki co nie udało mi się stwierdzić żadnych różnic w porównaniu do opisanego tutaj modelu.
  Pozdrawiam

 4. admin

  Gdybyś znalazł jakieś różnice chętnie opiszę je w osobnym artykule. Ewentualnie możesz przesłać test takiego urządzenia, umieszczę go na blogu.
  Pozdrawiam

 5. Anonimowy

  Witam. Czy Wasz od razu działał? Bo ja kupiłam go i nie działa. I nie wiem czy coś może na baterię w środku jest założone i czy mam go rozkręcać czy nie. I po prostu jest jakiś wadliwy? Nic nie działa i się nie wyświetla:(.

 6. admin

  Z tego co pamiętam mój działał. Ale być może masz jakiś języczek do wyciągnięcia ? Rozkręcać w żadnym wypadku nie było trzeba. Jeżeli nie działa wybierz się do sklepu i zareklamuj, może trafiłeś wadliwy.

 7. Anonimowy

  "istnieje możliwość rozszerzenia zestawu o moduł danych do komputera (Cardio Connect)"
  Chciałbym zapytać na jakiej zasadzie to działa? Nie ponosi się żadnych dodatkowych kosztów?

 8. admin

  Działać to w sumie działa. Dodatkowy koszt, to tylko koszt zakupu modułu Cardio Connect, który zresztą również opisywałem gdzieś na blogu. Jak to działa ? Musimy to mieć na treningu tak jak pulsometr. Tak samo jak pulsometr zapisuje dane naszego treningu. Przychodząc do domu podpinamy pod USB i zrzucamy dane treningu. Ot o tyle 🙂

 9. Anonimowy

  A czy nie "wariuje" jak ćwiczy koło Ciebie więcej osób z pulsometrami? Pokazuje wiarygodne odczyty? Dostałam ten pulsometr i właśnie się z nim zapoznaję – jest raczej dość intuicyjny. Jedyne, co mi nie wychodzi to po ustaleniu granicy % wciąż pokazuje mi bpm…

 10. admin

  Z tego co zauważyłem, to nie ma z tym żadnego problemu. Biegałem z nim już na zawodach gdzie było blisko 200 osób i nie zauważyłem zakłóceń.

 11. Anonimowy

  To super. A dziś pierwszy raz przetestowałam.
  Ogólnie OK, tylko jeszcze 1 rzecz mnie zastanawia – dlaczego w IN ZONE w danych treningu pokazało mi 0:00:00, a ustawiłam jako ZONE odpowiedni % tętna MIN i MAX. I w zasadzie patrząc co jakiś czas na pulsometr mogę powiedzieć, że 90% czasu ćwiczyłam w danym przedziale.

 12. Anonimowy

  Właśnie roztrzaskałem o podłogę, tracił komunikację z pasem i pokazywał wyniki z czapy. W ciągu pół godziny musiałem synchronizować go kilka razy.

 13. Maciej Latka

  Witam, od wczoraj jestem posiadaczem 410. Jestem totalnym laikiem w tych sprawach, i dla tego proszę o wyrozumiałość gdy bym zadawał jakieś "dziwne"pytanie. Na dzień dzisiejszy usiądę najpierw nad instrukcją obsługi…:).
  Pozdrowienia dla uprawiających sport

 14. Anonimowy

  Witam. Również jestem posiadaczem tego zegarka, lecz mam z nim mały problem. Mianowicie podczas treningu cały czas spalonych kalorii mam zero, nie zmieniło mi się to nigdy. Zrobiłam wszystko jak w instrukcji ale wciąż nie działa. Nie wiem czy może coś źle ustawiłam. Proszę o pomoc co należy zrobić aby ta funkcja zadziałała.

 15. Anonimowy

  Witam, chciałbym zapytać o rzeczywistą kompatybilność z Cardio Connect. Piszesz, że jest kompatybilny. Ja znalazłem opis w Cardio Connect, że nie jest kompatybilne z paskami kodowanymi. Opisywany przez Ciebie pasek JEST kodowany…
  Na jakiej podstawie twierdzisz, że pulsometr (a raczej pasek) współdziała z Cardio Connect? Sprawdzałeś, czy wynika to z innego opisu niż ten umieszczony na stronie decathlonu?
  http://www.decathlon.pl/cardio-connect-id_8160570.html

 16. admin

  Pulsometry Geonaute OnRhythm 410 i onRhythm CW-400 posiadają kodowane pasy i łączą się. Osobiście nie posiadam urządzenia, ale takie informacje dostałem od Kolegi, który użytkuje taki zestaw.

 17. Anonimowy

  Kupiłem ONrhythm 110 GEONAUTE – i jestem w szoku kiedy podczas pracy urządzenia mam nagłe skoki tętna o 20- 30 uderzeń i później znów nagłe spadki tętna po jakiś 20, 30 sekundach. Może ktoś spotkał się z takim problemem. Czy to pulsometr jest wadliwy.

 18. Anonimowy

  Czy to cudo łączy się z endomondo na WP 8.1? Chciała bym coś niedrogiego podłączyć i nigdzie nie mogę znaleźć tej informacji.

  • admin

   Nie posiada GPS, więc nie ma potrzeby łączenia. Dodatkowo nie ma możliwości zgrania czegokolwiek z tego zegarka.

 19. Bieganie Uskrzydla

  Fajny materiał. Pulsometr nie jest zły. Mam inny od tego producenta, nie jest to wysoka półka, tak jak napisałeś, ale w zasadzie pomiar tętna jest na tyle wystarczający, że spokojnie można ten sprzęt używać w trakcie treningów. Dzięki za materiał. Pozdrawiam, Kamil 😉

 20. Marek Pokrzywa

  Po roku używania przestał działać pas. Wymiana baterii w zegarku i pasie nie przyniosła poprawy, wciąż na zegarku mama "NO SIGNAL". Wszystko w idealnym stanie a tu takie coś. Czy bym polecał ten zestaw, raczej nie.

 21. Marek Pokrzywa

  Po roku używania przestał działać pas. Wymiana baterii w zegarku i pasie nie przyniosła poprawy, wciąż na zegarku mama "NO SIGNAL". Wszystko w idealnym stanie a tu takie coś. Czy bym polecał ten zestaw, raczej nie.

 22. Ewelina

  Drogi Macieju, jak oceniasz zliczanie spalonych kalorii w tym pulsometrze? Bardzo zależy mi na tej właśnie funkcji. Mam, a właściwie to narzeczony ma, pulsometr z Lidla, którego używa do górskich wycieczek, pokazuje tak nierealne i kosmiczne odczyty spalonych kalorii, że wolę dopłacić trochę więcej i mieć coś swojego, co nie opowiada mi bajek 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.